Mám pro vás nový e-book. O společném pěstování zeleniny, bylin a květin

Společné pěstování je malý zázrak. Správně vybrané druhy zeleniny, bylin a květin se navzájem chrání od škůdců a nemocí, pomáhají si a podporují se. Začala jsem s afrikánem a rajčaty a pokračovala s dalšími kombinacemi. Své tipy si nenechávám pro sebe. Najdete je v novém e-booku, který právě vychází. Jmenuje se Zelenina v dobré společnosti.

Když jsem v roce 2017 vydala e-book Pěstuj Zeleninu, netušila jsem, že bude mít takový úspěch. Těší mě to. Zdaleka ne všechny postřehy a tipy se do něho vtěsnaly. A tak jsem před rokem rozpracovala poznámky k nové elektronické knize. Dokončila jsem ji právě včera. A tady je – s láskou vytvořená pro vás.

Zelenina v dobré společnosti

Nový e-book se jmenuje Zelenina v dobré společnosti a jeho podtitul zní Průvodce zdravou zahradou, kde roste zelenina společně s bylinkami a květinami. Najdete v něm všechny mé tipy, zkušenosti a rady, které jsem zatím ke společnému pěstování zeleniny, bylin a květin posbírala.

Poprvé jsem zasadila afrikány k rajčatům v roce 2016. A to proto, že předchozí úrodu mi zničila plíseň. Tuto radu jsem našla ve starém hospodářském kalendáři. Osvědčila jsem. A tak jsem pátrala dál. Experimentovala. Dívala jsem se kolem sebe – třeba při cestách do zahraničí.

Tisíce let vyzkoušené zahradničení

Společné pěstování znali už mexičtí Indiáni před 10 tisíci lety, kteří na jednom políčku pěstovali kukuřici a fazole. Kukuřice sloužila jako opěra pro fazole, které se po ní mohly pnout. Fazole na oplátku pouštěly do půdy hodně dusíku, který kukuřice potřebuje.

Společné pěstování svědčí celé řadě dalších plodin – zelenině, bylinkám i květinám. Některé rostliny pěstované společně si výjimečně prospívají. Jedna druhou ochrání před nemocemi nebo plísněmi. Jiné rostliny fungují jako lapači. Nalákají na sebe škůdce a ten nenapadne úrodu. Takto na zahradě pracuje například heřmánek.

Každá rostlina si z půdy také bere jiné látky a jiné do ní vylučuje, takže může třeba obohatit půdu o dusík. V neposlední řadě umí některé rostliny půdu pěkně prokypřit nebo mulčovat.

Společné pěstování je skvělým řešením pro všechny zahrady, kde nemají místo umělá hnojiva a chemie. Jednoduchým kombinováním rostlin a vysazováním těch správných druhů pospolu bude zahrada zdravá a úrodná.

Co se v knize dozvíte?

 • Proč zeleninu, bylinky a květiny pěstovat společně.
 • Jaké druhy zeleniny si spolu rozumí a jaké si naopak škodí.
 • Jaké bylinky by měly růst blízko zeleniny.
 • Proč zasadit k zelenině také květiny.
 • Jak mulčovat a proč využívat zelené hnojení.
 • Jak si zajistit dobrou úrodu bez chemie.
 • Jak si připravit plán pro polykulturní zahradu.

 

O e-booku Zelenina v dobré společnosti

 • 25 barevných stran
 • kombinace zeleniny, bylinek a květin
 • zahradnické rady (mulčování, zakládání záhonů)
 • tajné tipy autorky
 • místo na vaše poznámky

 

Prolistujte si e-book nebo si ho rovnou objednejte. Teď je k dostání za 99 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *