Pěstování ředkviček

Ředkvičky jsou první jarní zeleninou, kterou po dlouhé zimě uvítáme v odlehčeném jídelníčku. A není nad to vypěstovat si ředkvičky vlastní. Půda už je načechraná, připravené, jen počkat na to správné počasí a vysít. Začátek března, pokud už je teplo, je ideální čas pro pěstování ředkviček na záhoně. Dobrou zprávou je, že dobře porostou i v truhlíku na balkoně nebo na parapetu.

Pěstování ředkviček je nenáročné, přizvěte třeba i děti, které se do práce s půdou pustí s radostí a intuicí. S výsevem opravdu neotálejte, protože ředkvičky jsou jarní zeleninou a nemají rády vysoké teploty, to pak věsí listy, jejich bulvy jsou vysušené a popraskané.

Vegetační doba ředkviček se pohybuje zhruba kolem jednoho měsíce, záleží na počasí. Ředkvičky se mohou vysévat hned začátkem března, pokud nám to příroda dovolí. Vhodné je vyčlenit pro výsev kus záhonu, ale vysít vždy jen část, po týdnu třeba další. Zajistíme si tak postupnou sklizeň ředkviček po celé jaro.

  • Ředkvičky je vhodné vysévat na slunné stanoviště (to se týká především výsevu brzy zjara)
  • Semínka ředkviček se sejí do řádků o hloubce 1 až 2 cm a měly by být od sebe vzdálené zhruba 10 cm.
  • Po výsevu, pokud je půda suchá, nezapomeňte ředkvičky zavlažit. Měli byste jim dopřávat dostatečnou vláhu a stejnoměrnou vlhkost. Tak docílíte dobré úrody a zabráníte praskání bulviček.
  • Až se rostlinky vyklubou, neváhejte je protrhat, aby měly bulvičky dostatek místa pro růst.
  • Řádky stačí čas od času nakypřit a vytrhat přebytečný

Inspirace: Dobroty z ředkviček z vlastní zahrádky

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *