Kurz Pěstuj zeleninu

Jak si vytvořit zahradnický plánek? Co na zahradě pěstovat za zeleninu? Jak založit záhony? Jak vysévat semínka a jak vysazovat sazečky? Jak zeleninu sklidit a uskladnit? To vše se dozvíte v zahradnickém kurzu Pěstuj zeleninu.
Informace ke kurzu

  • Sobota 1. dubna 2017, od 14.00 hodin do 17.00 hodin (předpokládaný konec).
  • Kurz proběhne v Dobřívi u Rokycan, roubená chalupa č.p. 5 (vedle chalupy je veřejné parkoviště před restaurací Hamrovka). Podívejte se na mapu.
  • Cena 350 Kč, kurzovné je splatné nejpozději do 24.3. na bankovní účet, který vám bude zaslán po přihlášení na kurz.
  • Přihlášky zasílejte na jponcarova@seznam.cz.
  • V ceně kurzu je občerstvení a e-book Pěstuj Zeleninu, který vychází na začátku března (účastníkům kurzu bude po jeho absolvování zaslán na e-mailovou adresu).
  • Počet míst je omezen na 6 osob.

Kurz je rozdělen na dvě části. Napřed si popovídáme o základech pěstování zeleniny, o tom, jaké druhy jsou vhodné pro začátečníky, jaká zelenina by na vašem záhonku neměla chybět, co s čím vysévat a vysazovat. Zastavíme se u některých druhů zeleniny, povíme si o jejich pěstování, sklizni i skladování. V praktické části si nakreslíte zahradnický plánek a vysejete si do květníku některou zeleninu nebo bylinky. Květník a plánek si odnesete domů.

Co si vzít s sebou?

Kurz bude probíhat venku, proto se teple oblečte, doporučuju spíše pracovní oblečení, budeme pracovat se zeminou. Zázemí nám poskytne roubená stodola, ve které se schováme před případnou nepřízní počasí. Pokud bude krásně, budeme převážně venku. Vezměte si s sebou zápisník a dobrou náladu 🙂

Kurzem vás provede Jana Poncarová, autorka blogu PěstujZeleninu.cz, blogerka, copywriterka a novinářka, která zeleninu pěstuje u roubené chalupy na záhonech o rozloze 200 metrů čtverečních a směřuje tak k zeleninové soběstačnosti.

Těším se na vás!

Jana Poncarová, www.pestujzeleninu.cz

 

 


One thought on “Kurz Pěstuj zeleninu”

  1. Dobrý den, ráda bych manželovi koupila kurz o pěstování zeleniny. Budete ještě nějaký pořádat? Kateřina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *