Co pěstovat v zimě? Třeba řeřichu za oknem

Po sklizni je zahrada prázdná a pustá. Hřeju se u kamen, ve kterých praská dřevo. Spřádám plány na příští rok, ale stejně mi to nedá. Tak vezmu misku, vatu, semínka řeřichy. Protože poslední dobou mám pořád chuť na něco zeleného a čerstvého. Řeřichu za pár dní sklidím a bude výtečná.

Nebavíme mě vybírat si „čerstvé“ ovoce v supermarketu. I když včera jsem podlehla pomerančům, které suším jako ozdobu na vánoční stromek. Já raději své bylinky, svoji zeleninu, svoje ovoce. Je mi s nimi prostě lépe. Sklizeno je, zásoby jsou, ale utrhnout si právě vyrostlou rostlinku nic nenahradí.

Proč pěstovat řeřichu?

Takže ta řeřicha. Je malá a křehká. Ale velmi bohatá na vitamín C a ten zrovna teď potřebujeme. Kvůli imunitě. Kromě toho v ní najdeme betakarotén, vitamíny skupiny B (B1, B3 a B6), vitamín E a K. V miniatruních lístečkách řeřichy se skrývá také draslík, sodík, fosfor, železo, vápník.

řeřicha

Jak na pěstování řeřichy?

Připravte si

  • Semínka řeřichy
  • Vatu
  • Mističku
  • Vodu

A co s tím vším? Do misky rozprostřete vatu. Pokud možno rovnoměrně na ni nasypte semínka a zalijte opatrně vodou. Postavte na parapet na teplé a světlé místo. Nezapomeňte osvěžovat vodou. Za pár dnů sklízíte. Posypte jen tak na chléb s máslem nebo na salát. Já mám nejraději řeřichu na svých oblíbených špagetách pomodoro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *